Corralejo

Corralejo jest położone na północy, powstało na bazie rozkwitu turystyki i pozostaje jednym z najbardziej popularnych kurortów na wyspie.

Corralejo niegdyś mała wioska rybacka, obecnie rozrosła się do tętniącego życiem miasta ściągającego ludzi z całego świata.

Najważniejsze jednak, że dzięki mądremu zarządzaniu i mieszkającym w nim ludziom Corralejo udało się zachować swój pierwotny urok i atmosferę, dzięki czemu nadal znajdziemy tam białe piaszczyste plaże w centrum miasta, na których można rozkoszować się promieniami słońca tak charakterystycznego dla Wysp Kanaryjskich.

Większość sklepów, barów i restauracji znajduje się przy głównej ulicy prowadzącej przez Corralejo do portu.

Z drugiej strony miasta znajdują się wydmy, które są chronionym rezerwatem przyrody. Wydmy rościągają się wzdłuż wschodniego wybrzeża i  jest to jeden z ważnych elementów krajobrazu sprawiający, że ??Corralejo stało się tak popularnym ośrodkiem.

Obszar wokół miasta jest chroniony, co powoduje, że znajdują się tam tylko dwa duże hotel Hotel Riu Palace i Riu Oliva Beach.

Wędrując po miejscowości nadal można znaleźć niektóre z oryginalnych domów w Corralejo, ale większość z nich została już przekształcona w sklepy i restauracje.

Corralejo to miejsce dla wszystkich grup wiekowych i jest tam wiele różnych atrakcji, od sportów wodnych po wycieczki łodzią ze szklanym dnem, tenisa, wycieczki promem na Lanzarote, samochodowe safari, wycieczki rowerowe lub motocyklowe itp..