Antigua

Antigua to jedna z najstarszych miejscowości na wyspie. Początek jej istnienia sięga XVIII wieku. Antigua była niegdyś stolicą wyspy Fuerteventura, ale był to bardzo krótki okres czasu, bo  tylko jeden rok, nie mniej warto o tym wspomnieć, gdyż pokazuje jak zmieniała się jej historia.

Jednym z ważniejszych budynków jest uroczy kościół Cruz de los Caldos, którego wieża jak i cała bryła dominuje na miastem. Został on zbudowany w 1785 roku. Kościół otoczony jest ogrodem pełnym drzew  i krzewów.
Jest on zazwyczaj otwarty dla zwiedzających w godzinach porannych, a czasem w ciągu popołudnia. Obok kościoła znajduje się piękny plac, którego centralną część stanowi skwer wypełniony kwiatami przez cały rok.

Jednak najczęstszym elementem pokazywanym na zdjęciach i pamiątkach z tego miasteczka, będącym niemal symbolem Antigua jest w pełni odrestaurowany wiatrak. W wiatraku znajduje się obecnie sklep z wyrobami rzemiosła artystycznego, lokalnego rękodzieła i sztuki.

Pomimo  z pozoru dość sennego wyglądu miasteczko Antigua ma bogate zaplecze socjalne dla miejscowej ludności, znjadują się tam szkoły, biblioteki, poczta i szpital.

Godziny otwarcia Muzeum lokalnego

Od wtorku do piątku: 09:30 - 17:30
Niedziela 9.30 - 17:30
Poniedziałek i sobota Zamknięte