Ciekawostki

1. Jak dostać się na wyspę?

Fuerteventra ma swoje lotnisko i każdy kto chciałby się wybrać na nią pownien raczej wybrać podróż samolotem. Co prawda rejsowych połączeń za wielu nie ma, ale wyspa ma bardzo dobrą komunikację lotniczą z największymi europejskimi miastami:
- Londynem,
- Madrytem,
- Dublinem,
- Amsterdamem.

Ponadto wiele niemieckich lotnisk oferuje połączenia z tym przepięknym zakątkiem.

Dobrą wiadomością dla oszczędnych jest to, że kilka tzw. “tanich linii lotniczych” także oferuje loty na "Fuerte".

Z wyspy można dostać się na pozostałe rejony archipelagu, dzięki lokalnym połączeniom promowym.

 

2. Wynajem samochodów...

Każdy, kto jest w wieku powyżej 21 i ma prawo jazdy dłużej niż trzy lata może wynająć samochód na Fuerteventura Corralejo, Caleta de Fuste i większości innych ośrodków na Fuerteventura mają wypożyczalnie samochodów.

Wszystko czego potrzebujesz do przedstawienia to jest prawo jazdy i paszport (choć reguły te nie są ściśle przestrzegane).

Lub motocykla ;-)

Istnieje możliwość zwiedzania wyspy na dwóch kołach. Możesz odkryć ogrom tej wyspy na off-roadowych motocyklach. Oczywiście aby wypożyczyć i  prowadzić motocykl niezbędne jest posiadanie prawa jazdy z kategorią uprawniającą do ich prowadzenia. Ceny wynajęcia są przystępne a pogoda na wyspie gwarantuje niezapomniane wrażenia.

 

3. Nurkowanie

Fuerteventura to wyspa wulkaniczna, między innymi dzięki temu znajduje się tu wiele znakomitych miejsc do nurkowania.  Pasjonaci nurkowania mogą cieszyć niesamowitymi formacjami skalnymi, drop-off, wrakami, rafami z róznorodnymi formami życia morskiego. W wodzie można spotkać między innymi płaszczki, rekiny, barakudy, mureny, potężnego tuńczyka i leszcza morskiego.

Wielorakość możliwości nurkowania na Fuerteventura zadowoli zarówno początkujących jak i zaawansowanych nurków.

Przez okrągły rok wokół wyspy panuje doskonała widoczność na 30 metrów, a nawet więcej w niektórych miejscach, a temperatura wody wynosi od 17-18 ° C w zimie i 22-23 ° C w lecie.

Na wyspie funkcjonuje wiele najwyższej klasy ośrodków nurkowych.